Jak dobrze wybrać spodnie do biegania?

Spodnie do bieganie to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów ubioru biegacza. Przed wybraniem modelu odpowiedniego dla siebie warto się jednak zastanowić nad kilkoma ważnymi elementami.

Zalety spodni do biegania
Spodnie do biegania są niezastąpione w chłodniejsze dni, ale śmiało założyć je można również w letni wieczór. Te przeznaczone do biegania w zimie wyróżniają się specjalną konstrukcją. Poza tym skutecznie chronią przed wiatrem i zimnem. Ponadto dla wielu osób są znacznie wygodniejsze niż obcisłe getry. Dotyczy to przede wszystkim panów. Nie rzucają się mocno w oczy i sprawdzą się nie tylko podczas biegania. Wykorzystać je można podczas dowolnego treningu, spaceru czy po prostu w domowym zaciszu.

Wady spodni do biegania
Spodnie do biegania mają jednak również i swoje wady. Niektórzy są zdania, że są mniej wygodne niż legginsy, choć to jest raczej kwestia sporna. Z drugiej strony trzeba przyznać, że w getrach z uwagi na ściśle dopasowany do ciała krój nic nie porusza się z wiatrem. Maleje więc ryzyko pojawienia się otarć w okolicach pachwin, co następuje najczęściej na skutek tarcia wilgotnego materiału o skórę. Osoby biegające w spodniach do biegania są więc bardziej narażone na powstanie otarć. Jednak można temu również zapobiec noszą odpowiednie bokserki do biegania oraz stosując kremy nawilżające, które pomagają w rozwiązaniu tego problemu. Decyzja jest więc kwestią indywidualnych preferencji.